Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 06.12.2017
Vložil Alice
Titulek vyhrabávání

Dobrý den,
mám doma 10-ti měsíční samičku. Od malička je zvyklá chodit na toaletu co má v kleci. Dávám do nádoby pelety. Poslední dobou pelety pořád ze záchoda vyhrabává a nezáleží na tom, jestli ji má úplně čistou nebo už znečištěnou. Začala i rablovat s napáječkou s vodou. Každý den ji pouštíme na procházku po bytě na několik hodin, takže pohyb má. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji

Datum 07.12.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: vyhrabávání

Dobrý den, králíčci mění chování v době puberty. I když 10-ti měsíční samička již může takto poukazovat na touhu po samečkovi.... na dostatek pohybu toto chování nemá vliv. Mohla by pomoci kastrace, ale osobně ji nedoporučuji... Toto období přejde samo , i když se bude opakovat, ale s vyšším věkem postupně vymizí.

Datum 12.11.2017
Vložil RENATA
Titulek chování - zlobení

Dobrý den,
máme 1 letého samečka teddy králíčka,problémem je jeho chování. Přestože má v bytě volnost pohybu,v kleci je zavřený jen když jsme v práci a přes noc,
začal nás v noci budit hlasitým ramplováním s klecí,zuřivě cuká s dvířky i víkem klece a je opravdu hlučný,dožaduje se puštění ven.Před dvěma měsíci podstoupil kastraci - může to mít vliv na jeho chování? A jak ho tento nešvar odnaučit?
Děkuji za odpověď.

Datum 13.11.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: chování - zlobení

Dobrý den, ano kastrace má vliv na chování. Bohužel chování nejde změnit ze dne na den. Králíčka jste naučili být ve vaší společnosti a on se jí dožaduje. Králíci jsou noční tvorové a proto mají nejvíce elánu pozdě večer a brzy ráno. Asi nejlepší bude opatřit takovou ubikaci, která nechrastí, či přemístit králíčka do místnosti kde jej v noci nebudete slyšet.

Datum 08.11.2017
Vložil Monika
Titulek Dospívání

Dobrý den,
mám dotaz ohledně dospívání teddy lvíčka králíčka samce. Bude mu za měsíc 1rok a začal nás pořád očuchávát a skákat po nás. Myslím,že by chtěl asi samičku? Je lepší kastrace? Nechci aby nám někde značkoval.
Děkuji Monika

Datum 09.11.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: Dospívání

Dobrý den, ano toto jsou projevy náklonosti. Určitě kastrací zamezíte očůrávaní a naskakování na vás. Roční králíček je již dospělý. Dospělost se u zakrslíků počítá po 6tém měsíci.

Datum 06.11.2017
Vložil jana
Titulek topinambur

Dobrý den,můžu dát králíčkovi kousek topinamburu? Má rád zelené,ale s podzimem už toho moc není,má jen seno,vodu,ovesné vločky.Kupované směsi pro králíky - těch se ani nedotkne.Nevím,čím mám krmit.Ráda bych mu něčím přilepšila k tomu senu.

Datum 07.11.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: topinambur

Dobrý den, seno je hlavní složka potravy. Pokud je kvalitní, má tam dost rostlinek které chutnají každá jinak. Není potřeba ničím dalším přikrmovat. Ovesné vločky se dávají v případě nemoci, nebo nízké váhy. králíčci je mají rádi a pěkně po nich přibírají. Určitě bych je z jídelníčku vyřadila. Směsky jsou plné barviva, ani se nedivím, že je nechce. Ano na podzim již králíčci přecházejí na trvalou suchou stravu. Tráva již není vhodná podávat. Na trávu si budou muset všichni počkat až na jaro. Topinambur bych osobně nedávala.
Zkuste raději mrkev, petržel, můžete krmit nať...

Datum 09.10.2017
Vložil Olga Praha
Titulek jít k veterináři

Rozhodně je dobré jít na veterinu, mě u nás v Pandě také dali vodu na vytírání a hlavně s tím, že to není nic, co by se mělo přehlížet.

Datum 18.09.2017
Vložil Peťa
Titulek živočišné uhlí

Zdravím,můžu dát ušáčkovi kousek živočiš.uhlí,když mu žbluňká a kručí v bříšku?

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode