Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 09.10.2017
Vložil Olga Praha
Titulek jít k veterináři

Rozhodně je dobré jít na veterinu, mě u nás v Pandě také dali vodu na vytírání a hlavně s tím, že to není nic, co by se mělo přehlížet.

Datum 18.09.2017
Vložil Peťa
Titulek živočišné uhlí

Zdravím,můžu dát ušáčkovi kousek živočiš.uhlí,když mu žbluňká a kručí v bříšku?

Datum 18.09.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: živočišné uhlí

Dobrý den,
ne , léky určené pro člověka nemusí být vhodné pro králíky. Pokud má králíček zažívací problémy, nasaďte sennou dietu. Pokud u králíčka dojde k zhoršení ihned jej odneste na veterinu.

Datum 15.09.2017
Vložil Barbora
Titulek brakace?

Co to je brakace? Utracení? Takže chov znamená takovou "množírnu"? Nadělej mi králíčky ,dokud můžeš a pak s tebou na brakaci.Opravdu odporné,jak píšete.Moje 1.samička se dožila 9let,měla jsem ji pro radost a ne na množení.Když máte 60 ks,jak píšete,jsou to pro vás jen kusy na množení,a prodej,jinak to nevidím.A jak už nevynášejí,tak šup s nima do pryč! Takže ze mě chovatelka nebude,jen majitelka mazlíčka.Co píšu,není ve zlém,jen je mi z toho smutno,tak promiňte.

Datum 15.09.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: brakace?

Dobrý den. vysvětlení brakace: brakace [něm.], vyřazování zvířat z dalšího chovu z důvodů zootechnických nebo zdravotních. Ze zootech. příčin je to nízká užitkovost, závažné vady zevnějšku nebo nezpůsobilost k dalšímu chovu. Ke zdravotním důvodům patří např. neplodnost a různé choroby.
Ano něco jiného je mazlík, něco jiného je registrovaný chov a něco jiného je množírna.

Datum 14.09.2017
Vložil Barbora
Titulek stará samička?

Dobrý den,ve starších příspěvcích píšete,že už 3letá samička je stará a vyřazuje se z chovu.Zajímalo by mě.kolik máte králíčků a co děláte s těmi 3letými,nevhodnými k chovu? Já mám samičku 3 letou,a hodlám si ji nechat i nadále,je to mazlík a ne na vyhození....

Datum 14.09.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: stará samička?

Dobrý den, ano po 3 letech již většina králíčků v chovu končí. Maximum je 5 let. Králíků mám přes 60 ks, ve 3 plemenech. Někteří jsou určeni na výstavy a chov, jiní na brakaci. Vyřazené kusy si berou na dožití jako mazlíčky nebo jsou určeni k brakaci. Možná Vám to zní odporně, ale bez toho se chov nedá dělat. Mě by veterinářka nedovolila nechat v chovu staršího jedince. Prostě králík 5 a více let nemá v chovu co dělat....

Datum 08.09.2017
Vložil Žaneta
Titulek Dvě samice

Dobrý den, mám dvě samičky a asi po 6 měsících ta větší začala skákat po té menší . Jsou asi o 5 dni od sebe ale jedna tu byla dřív . Normálně se snášejí až teď po té menší začala skákat . Pořad ji olizuje . Teď měla ta malá krvavé oko . Nevím jestli ji mohla třeba drapnout, ale boji se ji a ani nechce zrát .

Datum 09.09.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: Dvě samice

Dobrý den, samičky oddělte, ať má každá svou klec. Pouštět je můžete s polu pod dohledem. Pokud by jste je neoddělili, můžou si ublížit, nebo umřít ze stresu a vyčerpání.

Datum 29.08.2017
Vložil kiki o
Titulek hnisají mu oči

co máme dělat když mu hnisají očka a samice mu nedává mléko je mu 3 týdny ,mám s ním jít na veterinu?ROSÍM odpověd na tel:608336299 prosím jen SMS

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode