Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 06.08.2017
Vložil Marci
Titulek jak na horko

Dobrý den,
prosím,má někdo zkušenost s teddíky v tomto horkém počasí?Jak jim ulevit?Jen sedí,ani napít a najíst se nejdou,musím jim to dát před čumák,pak se najedí.Dala jsem jim petku se studenou vodou,aby se k ní přitulili,ale nefunguje to.

Datum 06.08.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: jak na horko

Dobrý den, přes den jíst nebudou. Začnou až když se večer ochladí... nechte je být, žádnou aktivitu, tím si králíčci ulevují. Pokud nechtějí petku můžete zkusit dlaždici, ale je to pro ně velký teplotní rozdíl. Já mám králíčky venku a v pohodě snášejí tyto teploty. Nic jim do kotců nedávám k ochlazení... jen kontroluji vodu aby měli neustále... mnohdy si jí vylejí a pak se v ní chladí....

Datum 28.07.2017
Vložil Ferda
Titulek Problémy s připuštěním

Dobrý den,
Mám problémy s pripustenim králíka.
Když dám samici k samci, vše je Ok začne na ní skákat ale vždy po chvilce přestane a začne jí olizovat a trhat srtst. Nikdy to nedokončí a nespadne z ni. Co mám dělat? Nebo proč to dělá?
Děkuji za odpověď

Datum 29.07.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: Problémy s připuštěním

Dobrý den, nebude problém v samci, ale v samici. Dáváte ji k samci když je svolná nebo pouze zkoušíte.... pokud samice sama nechce...nepodrží. Jen leží a pírko má přitisklé k zemi? pokud ano, pak samice není v kondici k připouštění... může být pohublá, nebo tlustá...

Datum 27.07.2017
Vložil Natálie K.
Titulek Jí,ale ubývá na váze

Dobrý den,mám čtyřletou samičku,která má absces na zoubkach už je po operaci už po 3. Je úplně v pohodě papa,běhá,mazlí se,atd..ale má 946g a ja vůbec nevím co dělat má antibiotika zítra s ní jedeme ale vůbec nevíme co dělat víc když všechno jo ale přesto ubývá.. prosím poraďte nám..je to miláček a já ji chci pomoct..předem děkuji.

Datum 28.07.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: Jí,ale ubývá na váze

Dobrý den, to by měl spíše odpovědět veterinář.... ubývá na váze ale jí... měl by vám doporučit nějaká probiotika...

Datum 30.07.2017
Vložil Natálie K.
Titulek Re: Re: Jí,ale ubývá na váze

U veterináře jsme byli.. vyndal jí zoubky,které tam dělaly problémy a měla antibiotika ..teď řekl že to záleží jen na ní :/

Datum 09.08.2017
Vložil Iva Šmrhová, CHS z Drinopolu
Titulek Re: Re: Re: Jí,ale ubývá na váze

Dobrý den, obvykle po operaci zubů se doporučuje Rodicare instant - aby králík nemusel kousat, po operaci je to vhodné nejen kvůli bolesti a podráždění dutiny ústní, ale i kvůli pooperačnímu stresu (u každého stresu se vyčerpávají vitaminy v těle - proto je vhodné je dodat - zejména vitamin C a vitaminy skupiny B), dodávce vitaminů, minerálů, stopových prvků a také hlavních živin a energie. Pak se přechází na Rodicare Basic - což jsou již granule, ale opět dodávají výše uvedené. Pokud jste toto vše vynechali a hned začali s krmením, které měla před extrakcí, bylo by podle mně vhodné zkontrolovat výživu z hlediska dostatku energie, aby váha nešla dolů, i z hlediska živin. Předpokládám, že máte teddíka, takže je vhodné dávat krmení typu schaukanin - výstavní směs - doporučit mohu značku Mifuma a Berkel. Obojí je vhodné pro dlouhodobé podávání a je dostatečně energetické s vyváženým obsahem vitaminů a minerálů. Krmení je v řadě obchodů, určitě ho seženete na www.1teddy.cz Nezapomeňte, že každé změny ve výživě králíka musí být pozvolné, takže na nové krmivo přejdete během více dnů (míchejte do stávajícího krmiva). Navíc bych určitě doporučila krmení míchat s Apetit zelená louka - jedná se o energetické, přitom ale výborné a zdraví prospěšné krmení, které obsahuje vše pro samičku vhodné - sušená mrkev, řepa (velmi energeticky bohaté), dále kukuřičné, hrachové a fazolové vločky, velmi kvalitní vojtěškovou řezanku - bohaté na proteiny. Co se týká doplňků výživy - s výbornými zkušenostmi obstála energetická pasta Calopet - je určena pro psy, ale dává se králíkům, morčatům, činčilám, kde je potřeba právě dodat energii, aby trochu přibrali na váze. Samozřejmě dodává i vitaminy, minerály. Pokud byste se pro Calopet nerozhodla, určitě dávejte alespoň vitamin C a vitaminy skupiny B - při každém stresu je třeba dodávat a operace je stresová zátěž velmi značná - vyzkoušet můžete B compositm, C compositum atp. To je asi to hlavní....moc držím samičce palce, aby byla už v pořádku!

Datum 27.07.2017
Vložil Petra
Titulek mláďata

Dobrý den, ve zverimexu jsme si pořídili dva zakrslé krílíčky a mělo jít o samičky . Bohužel až kyž si jedna z nich udělala hnízdo a má tam mladé , tak jsme zjistili , že jeden z nich je sameček . Mám dotaz , jestli teď můžou být všichni pohromadě nebo musím samečka oddělit ? Zatím to vypadá vše v pohodě , ale nevím jak to bude dál .

Datum 28.07.2017
Vložil Marcela- Teddy z cihelny
Titulek Re: mláďata

Sameček může samičku ihned po porodu nakrýt...takže pokud jste neoddělili, může mít samička do měsíce znova mladé. Doporučuji samce mít odděleného od mamky s mláďaty.

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode