Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 09.10.2018
Vložil Teddy
Titulek co k jídlu?

Dobrý den,¨krmím senem a granulemi,dokud je zelené,tak pampeliškami.Může králíček i řebříček?Toho je tu fůra,ale zdá se mi,jestli není moc aromatický.A může i sušená jablka- křížaly na plátky?Má je moc rád,ale nevím,jestli neobsahují moc cukru.
Děkuji za odpověď.

Datum 09.10.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: co k jídlu?

Dobrý den, králíček může i řebříček. Jak syrový tak sušený. Ostatně v lučním seně je také usušen. Jablka také může jak sušené tak i čerstvé. S nimi ovšem po malých dávkách spíše jako pamlsek.

Datum 11.09.2018
Vložil Zuzka
Titulek bobky

Dobrý den,proč králíček mimo suchých bobečků tvoří "ostružiny" ? Čeho se mám vyvarovat,nebo to je normální?Těch ostružin totiž bylo docela dost,denně tak 4-5. Děkuji.

Datum 13.09.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: bobky

Dobrý den, vánočky jsou běžné ale při správné stravě by je králíček měl pozřít a nenechávat. Pokud je jich moc značí to horší zažívání. Vynechte zeleninu a ovoce. Krmte pouze senem.Do týdne by se zažívání mělo srovnat.. Záleží na stáří a zdraví králíčka.

Datum 08.08.2018
Vložil Markéta Lišková
Titulek česání srsti

Dobrý den, stále řeším problém s česáním teddyho. Absolutně odmítá držet, utíká, opravdu dává najevo, že česání nenávidí. Střídám fruminator a obyčejný hřebínek a ničím se nenechá. Právě dost líná a mám obavu, aby neměl při čištění srsti plný trakt chlupů a zdravotní komplikaci. Děkuji za radu (nepomáhaji ani nasypané mlsky, nic...)

Datum 08.08.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: česání srsti

Dobrý den,
ano u nezkušených chovatelů je toto častý problém. Králíka se nesmíte ptát zda chce nebo ne. Prostě jej postavíte na stůl a češete. Jedna ruka češe, druhá přidržuje. Ze začátku je lépe dělat ve dvou. Jeden přidržuje druhý češe. Hlavně pokud se jedná o břicho. Je podstatné aby jste nečesala jen vrchní srst, ale musí se pročesat i ve spod. Hlavně v době línání.

Datum 12.09.2018
Vložil Marie
Titulek Re: česání srsti

Mám ten samý problém.Nechce se dát učesat,a už jak vidí hřeben,zdrhá.(je volně). Zajímalo by mě,jak někdo češe třeba 400 králíků v chovu.

Datum 26.07.2018
Vložil Jarmila Malá
Titulek škytavka?

Dobrý den,prosím vás,nesetkal jste se už někdo s tím,že by králíček vydával zvuk jako kváknutí,jakoby škytnul,nebo co,jinak králíci zvuky nevydávají,jen v ohrožení,nebo při bolesti.Tohle vůbec nevím,co je.Sedí,nebo leží v klidu a najednou Kvák,až se leknu.Ale vypadá,že mu nic není.

Datum 27.07.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: škytavka?

Dobrý den,
Králíci dovedou vydávat zvuků dost. I škytat mohou.

Datum 19.07.2018
Vložil Alena Čotkova
Titulek Špinavý zadeček

Dobrý den mám roční samičku, která má poslední dobou špinavý zadeček i ocásek od moči. Někdy je i na několika místech špinavá podlaha v místnosti,kde ji máme když jsmě v práci. Nevím jestli nemá nějaký zdravotni problém.
Děkuji za radu. Čotková

 

Kontakt

Český svaz chovatelů, Klub chovatelů králíků Teddy a zakrslých Teddy beránků pobočný spolek

chstynaja@seznam.cz

Sídlo:
Maškova 1646/3,
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Korespondenční adresa:
Aneta Glaubaufová
Klub chovatelů ZTd a ZBTd
Ostravská 3062,
272 01 Kladno

IČ: 72055910

transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001158992

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode