Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 10.06.2018
Vložil Teddy
Titulek průjem

dobrý den,
může pomoct Tympanol při průjmu? Měli jsme ho od dr. na plynatost. Děkuji

Datum 10.06.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: průjem

Dobrý den,
při průjmu nepomůže. Pomáhá při nadmutí. Záleží co je důvodem průjmu. Může se jednat o kokcidiozu, či jiné onemocnění. Nebo z nevhodné stravy. Doporučuji sennou dietu a návštěvu veterináře

Datum 05.06.2018
Vložil Janina
Titulek průjem

Dobrý den,asi nemáte zkušenosti s jedním mazlíkem,ale chci se zeptat- myslíte,že stres u králíčka může vyvolat průjem? Když jsem doma,je to stále stejný rituál,ale když musím odjet 5x v týdnu odpoledne a vrátím se druhý den dopoledne,králíček má průjem.Je na volno,takže mě všude hledá,(vidím to podle pootevřených dveří,) a průjem je hlavně okolo pelíšku.Má seno i vodu ,nic by mu nemělo chybět - jen já :-)

Datum 05.06.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: průjem

Dobrý den, králíček je stresové zvířátko. Prostě je to přírodou dané: uteč a budeš žít... Je možné že si stres vybírá tuto daň. Spíše bych zkoumala co v době vaší nepřítomnosti sní....

Datum 04.06.2018
Vložil Barbora
Titulek zelené krmení

Dobrý den,chci se zeptat,jak moc škodí studené krmení z lednice.Dřív u nás byla kolem dokola tráva,teď to TS všechno vysekají až na drn,musím jezdit na trávu daleko.Uchovávám tak 3 dny v lednici,dávám po troškách.Někdy se stane,že nestačím tu hrstku "ohřát" v dlaních,a dám studené.Je to jen doplněk k senu,pro chuť.
Děkuji za odpověď.

Datum 05.06.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: zelené krmení

Dobrý den, z lednice nevadí, v teplu se rychle ohřeje, Nejvíce vadí zapaření, což v tomto případě není...

Datum 08.05.2018
Vložil Jan Čapek
Titulek nemoc

Dobrý den, mám zakrslou králičici a pravděpodobně má kokcidiozu. Před týdnem jsme jí krmily pouze zeleným, na které byla jinak zvyklá, a před pár dny začala odmítat jíst a pít, měla zácpu a nečůrala. veterinář jí píchl injekci na podporu trávení a dal nám "trisulmix liquide sol. Ad us. Vet" na přeléčení proti kokcidioze. Králičici krmíme injekční stříkačkou, stejně podáváme vodu. Chtěl bych vědět jak to může být s ní vážné a jak dlouho může trvat případná léčba. Předem děkuji za odpověď .

Datum 12.05.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: nemoc

Dobrý den, záleží jak je starý králíček... pokud je to mládě, kokcidioza bývá smrtelná...Léčba trvá dle přípravku. Pokud je to dospělý, ve většině případů se kokcidioza zaměnuje s nafouknutím.... Kokcidie má v sobě každý dospělý králík. U mladých se stává, že se kokcidie přemnoží. U starších většinou při stále stejném krmení není problém. Pokud je králíček přifouklý musí se rozhýbat střeva...

Datum 17.05.2018
Vložil Jiřka
Titulek Re: nemoc

Měli jsme stejné problémy s králičkou(4 letou). Nechtěla nic,ale když jsem jí dala asi 2cm listu kalisie vonné,vzala si ho,a druhý den už byla v pohodě.Už se nám to stalo po třetí,občas se v zeleném najde asi něco,co jim nesedne a pak mají tyhle problémy.Ale vždycky pomohla kalisie.

Datum 02.05.2018
Vložil Martina Podlipna
Titulek Dotaz

Dobry den, mame sedmimesicni kralicka - samicku. Byla uz krasne naucena na zachod, behala po byte... Je to asi tri dny, byli jsme cela rodina na navsteve, hladili jsme si tam psa. Kdyz jsme se vratili domu, vzali jsme si kralicka z klece ven. Vsechny si nas od te doby porad znackuje, ale zacala i delat po celem byte bobecky, dokonce nas obcas i pocura.. Vubec nevime, co mame delat... Mate radu? Dekuji predem ;)

 

Kontakt

Český svaz chovatelů, Klub chovatelů králíků Teddy a zakrslých Teddy beránků pobočný spolek

chstynaja@seznam.cz

Sídlo:Maškova 1646/3, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
korespondenční adresa: Ostravská 3062, 272 01 Kladno
IČ: 72055910
transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001158992

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode