Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 05.04.2019
Vložil Marie
Titulek Králíček Teddy

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, mám Teddy králíčka třetím r rokem, každý den mu dáváme prostor na běhání, rád běhá po bytě a schovává se do různých úkrytů (např. pod postel, na dečku, kde buď spí nebo se válí), hladíme ho, je spokojený, vrže zoubky při pohlazení..Jídelníček má pestrý. Ještě včera večer řádil, jak zběsilý a dnes ráno jsem k němu přišla, ležel v polosedě-pololeže na jednom místě, bylo vidět, že mu není dobře, když dýchal ozývalo se jakoby chroptění, pšikal a měl takový pocit, jako má člověk, když chce zvracet, ale nemůže. Poté seděl cca 15 minut na wc, pak si chtěl lehnout , ale byl jako kdyby měl nějaký šok, vytřeštěně lítal po kleci,pak si lehnul opět do rohu chudáček schouleně a kýval hlavičkou, opět s chroptěním, bylo vidět, že je rád když jsem u něho, když jsme ho hladila. prosím nevíte, co by to mohlo být? Včera večer naposledy jedl granule a zeleninu a pak se z ničeho nic stalo toto. Mám o něj veliký strach.Protože normálně když mu dám granule, pochutiny, tak se k tomu sápe nedočkavostí a dnes ani toto neudělal. Bohužel jsme musela do práce, ale odpoledne s ním půjdeme k veterináři, pokud nebude v pořádku. Děkuji.

Datum 05.04.2019
Vložil Marcela- Teddy z Cihelny
Titulek Re: Králíček Teddy

Dobrý den, opravdu takto na dálku se nedá určit o co jde. Je správné , že dojdete na veterinu. Písněte jak jste dopadli.

Datum 06.04.2019
Vložil Marie
Titulek Re: Re: Králíček Teddy

Tak bohužel jsem včera přišla domu - dříve než jsem měla, pořad jsem si v duchu říkala,ze bude v pořádku, a ležel v kleci mrtvý, pohřbili jsme ho v jeho délce smudlince, kterou mel moc rad. Nevím, kde jsem udělala chybu, možná jsem se měla na práci vykašlal a rovnou s nim jet na veterinu, třeba by ho zachránili. Další věci co nedokážu pochopit jaký to mělo rychlý spad, umřel během 6 hodin, nez jsme šli spát běhal jako čert a nic na něm nebylo znát, očkovány pravidelně byl a na jeho stravu jsem se velmi soustředila.S přítelem jsme ho měli jako vlastní dítě a tak moc nám chybi

Datum 07.04.2019
Vložil Marcela- Teddy z Cihelny
Titulek Re: Re: Re: Králíček Teddy

Dobrý den, to je mi líto. Vy jste chybu neudělala. Prostě to tak mělo být. Škoda, že se nedozvíme co to bylo. Jako nemoc mi to nepřišlo. Spíše úraz či selhání nějakého orgánu.... Děkuji za info a držte se.

Datum 29.04.2019
Vložil Marie
Titulek Re: Re: Re: Re: Králíček Teddy

Dobrý den, tak po dlouhém rozmýšlení a váhání, už máme od včerejšího dne nového králíčka, nemohli jsme přenést přes srdce, že už tam s námi žádný králíček není. Je to 3-měsíční mláďátko, takže vše učení začíná od znova, ale to nám vůbec nevadí :-) Zeptám se, jaký máte názor na vakcinu ERAVAC, která je proti druhému viru moru? Chtěla bych s ní nechat králíčka též naočkovat.Dále další dotaz, králíček nám spinká v záchodku ačkoliv má domeček, odnaučí se to, či ho to mám začít odnaučovat? Děkuji.

Datum 02.05.2019
Vložil Marcela- Teddy z Cihelny
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Králíček Teddy

Na druhý typ moru vakcína ještě není vyzkoušená. Momentálně to stále ani veterináři nedoporučují. Nejsou známy vedlejší účinky, atd... Ano mnohým králíčkům se v záchůdku líbí. Zkuste vyměnit podestýlku. Nebo dát 2 toaletky...

Datum 01.04.2019
Vložil Aneta
Titulek Dotaz

Dobrý den,
chci se zeptat od jakého měsíce mohu pouštět teddy králíka ven na trávu a jaké zdravotní rizika jsou spojené s pouštěním, bojím se aby se trávy nepřejedl a neměl nějaky zdravotní problém. Dále bych se chtěla zeptat, zda mohu koupit kralickovi pamlsky tzv. dropsy ve kterých se objevují obiloviny, nerada bych kralickovi ublížila, protože všude píší ze kralicek obiloviny nesmí, ale zároveň se doporučuji i některé pamlsky, které tohleto obsahují. Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Zegzulkova

Datum 01.04.2019
Vložil Marcela- Teddy z Cihelny
Titulek Re: Dotaz

Dobrý den,
nejde říci přesně od kterého měsíce. Pokud je samice na trávě, mladí jsou zvyklý od malinka. Pokud máte králíčka doma, musí být přechod na venkovní pobyt postupný. Pomalu jej doma zvykejte. Noste mu domu čerstvou trávu a dávky zvyšujte. Tak předejdete trávicím problémům. Dejte pozor, aby tráva nebyla počůraná od psů a koček. Obiloviny jdou na tuk. Což není moc žádoucí. Lepší než dropsy ,ve kterých je plno éček , je mrkev.

Datum 17.03.2019
Vložil Jana
Titulek lysina

Dobrý den,zjistila jsem,že můj Teddy má lysinu nad ocáskem,asi tak 2x7 cm po páteři.Má to suché,loupavé,jako lupy.Namázla jsem to olejíčkem,ale nevím,co by to mohlo být,ani jak to má dlouho,srst má 14cm dlouhou a překrývala to.K Dr. se teď nedostanu,nevíte o co by mohlo jít? Děkuji.

Datum 17.03.2019
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: lysina

Dobrý den, nejspíše je to parazit. Dravčík. Nejlevnější způsob jak se jej zbavit - je koupit spray ARPALIT. Vystříkat a v masírovat do kůže. Prohlídněte i zátylek. A hlavně vystříkat kde se králíček pohybuje. Aplikaci po týdnu opakujte.

 

Kontakt

Český svaz chovatelů, Klub chovatelů králíků Teddy a zakrslých Teddy beránků pobočný spolek

chstynaja@seznam.cz

Sídlo:
Maškova 1646/3,
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Korespondenční adresa:
Aneta Glaubaufová
Klub chovatelů ZTd a ZBTd
Ostravská 3062,
272 01 Kladno

IČ: 72055910

transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001158992

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode