Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

On-line poradna

Na dotazy odpovídají chovatelé teddy králíků

 

časy kdy můžete využít výhody ON-LINE PORADNY!!!!! 

 

 

Marcela Burešová, chovatelka ZTd a japonských králíků - každá středa od 19 - 20 hod. www.teddyzcihelny.webnode.cz

Lucie Petkovová, chovatelka ZTd černých a havanovitých - každý čtvrtek 18 - 19 hod. www.chstynaja.cz

 

Na dotazy odpovídají i další chovatelé teddy králíků než výše uvedení, zde se můžete ptát na chovatelské rady ohledně péče, zdraví, krmení, připouštění, březosti a další zkušenosti z chovatelské praxe, atp.

Upozorňujeme, že se jedná o chovatelské fórum, ne veterinární - nejsme veterináři - na veterinární problematiku Vás odkážeme navštívit veterinárního lékaře.

ON-LINE PORADNA

Datum 16.04.2018
Vložil Jana
Titulek bylinky

V článku o výživě králíčků uvádíte černobýl (dobromysl). Dobromysl je jinak zvána oregano a černobýl pelyněk. není to totéž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Datum 07.04.2018
Vložil Niki
Titulek Dospělý králíček

Dobrý večer, budeme mít králíčka, který už má 2 roky. Bohužel není zvyklý na záchod, bývalý majitele ho mají v kleci plné pelet, takže se chci zeptat, zda je možnost i v tom věku už 2 let ho na ten záchod naučit?
A ještě by mě zajímalo, jestli králíček může být v pokoji, kde se spí. Náš bývalý králík byl v noci pěkný nezbeda a musel tedy mít klec někde jinde, aby nás v noci nebudil.
Děkuji předem za odpovědi :)

Datum 07.04.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: Dospělý králíček

Dobrý den, králíčci jsou noční tvorové... takže klid v noci nečekejte... zda se naučí na toaletku... je těžké napsat... některý ano jiný ne... Králík není kočka aby chodil na místo, některým se to daří ale většině ne. Zkusit to můžete, ale zázraky nečekejte.

Datum 08.04.2018
Vložil jana
Titulek Re: Dospělý králíček

Můj králíček teddy(holka 4 roky) mě večer vyprovodí do ložnice,chvíli se mnou posedí,jako by mě hlídal a pak si odběhne na svůj pelíšek do dětského pokoje.Přivřu dveře.Ráno v 7 si je packami otevře a jde se podívat,jestli už vstávám.Když jsem byla nemocná,seděl celý den i noc u mojí postele,jen se odběhl najíst a vybobkovat.Žádný rámus nedělá.

Datum 04.04.2018
Vložil Andrea Kuncová
Titulek na víkend sám

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné nechat králíčka přes víkend doma samotného (když dostane dostatek čisté vody a zásoby jídla)? Děkuji za odpověď.

Datum 04.04.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: na víkend sám

Dobrý den ,ano. Klidně. Pokud bude mít dostatek sena a vodu tak aby ji nevylil, nebo napáječku nesundal.

Datum 01.04.2018
Vložil Monika
Titulek stěhování

Dobrý den,
někde jsem četla (a teď to nemůžu najít), že existuje služba na převoz zvířátek.Potřebuji poslat králíčka z Vys.Mýta do Berouna - nemůžu jet s ním, můžete mi poradit? Děkuji.

Datum 02.04.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: stěhování

ano existuje: https://www.privez-zvire.cz

Datum 31.03.2018
Vložil Monika
Titulek Teddy lvíček

Dobrý den, máme doma Teddyho lvíčka rok starého a už od února pořád líná. Tak ho vyčesáváme a teď jsem si všimla , že má úplně lysina v místech kde má mít hřívu. Na některých místech už mu rostou chlupy. Ale pomalu celou hřívu má pryč a vypadá divně. Máme jít raději na vezerinu? Či je to normální. Máme samečka vykastrovaného. Moc děkuji Monika

Datum 31.03.2018
Vložil Teddy z Cihelny
Titulek Re: Teddy lvíček

Dobrý den ano nyní králíci línají, záleží na typu srst jak dlouho a jak intenzivně. Pokud je místo holé bez šupin a zarudnutí jedná se o silné línání. Pokud by tam byli šupinky či zarudnutí, vyhledejte veterinu, může se jednat o parazity či plíseň.

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode