Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

Představujeme

 

 

Nyní si představme dvě chovné stanice - a to Chs Agnusdei a Chs Romíškovi mazlíčci.

 

Chs Agnusdei

Chovatelská stanice Agnusdei se zabývá chovem zakrslých králíčků – Teddy beránků, NHD beránků s normální srstí, NHD beránků se saténovou srstí a REX beránků s rodokmenem. Důvodem pro pořízení prvního králíčka pro nás bylo naše přestěhování do nového domova, aby nám v něm samotným nebylo smutno. Objevila jsem zatím pro mě neznámé, ale moc krásné plemeno zakrslý Teddy a rozhodla jsem se tohoto králíčka pořídit. Přiznám se, že to bylo velké úsilí, všichni králíčci byli dlouhodobě zadaní, ale usmálo se na mě štěstí a naše rodina se rozrostla o samičku Teddy beránka, bílou jako sníh. Ihned jsme si ji všichni zamilovali. Více a více jsem se o toto plemeno začala zajímat a naprosto jsem se pro něj nadchla a rozhodla jsem se,že zkusíme vlastní odchov a pořídila naší Amálce ještě samečka. 24.4.2008 jsme se dočkali prvních miminek. Zároveň mě ale oslovil také zakrslý králíček beránek NHD a tak k nám docestovali ze SRN od skvělé chovatelky BRIGITTY EUTING naši další junioři a to dokonce i se vzácnou saténovou srstí. V současné době v mém zájmovém chovu můžete naleznout 6 chovných slečen a 1 chovného kluka NHD beránka, 1 chovnou slečnu a 1 chovného kluka zakrslého Teddy beránka a také 1 chovnou slečnu a 1 chovného kluka REX beránka. Mláďátka králíčků odstavuji v 7 týdnech. Všichni králíčci s sebou do nových domovů dostávají foto od narození po odstav, foto rodičů, rodokmen s výpisem předků, očkovací průkaz, balíček krmení, na které jsou mláďata zvyklá a také manuál, jak se o králičí miminko správně starat. Mláďata jsou při odchodu z domova přeléčena proti kokcidioze. Zájemci o králíčka, ale i králičí fandové nás mohou nalézt na webu: www.agnusdei.co.uk, kde naleznou nejen velké množství pěkných fotografií mých králíčků, spoustu informací o nich, ale také kontakt na mě.


 

Chs Romíškovi mazlíčci

S hobby chovem teddy králíčků jsem začala v červnu 2007. Zástupce tohoto úžasného plemene jsem sháněla už od konce roku 2006, ale čekací doba na miminko byla dlouhá. Prvním teddy králíčkem a zároveň zakladatelem chovu se stal sameček Eliot. Během druhé poloviny roku 2007 jsem si utvořila dobrou chovnou základnu. Mám doma králíčky jak z Německa a Holandska, tak i z kvalitních českých chovů. Dnes už v mém chovu působí 23 králíčků – 8 teddy beránků, 14 teddy králíčků a jednu dlouhosrstá samička s teddy genem.
Mým cílem je odchovávat krásné a zdravé králíčky, kteří budou dělat radost jako mazlíčci, ale budou zároveň i vhodní do chovu. Králíčkům věnuji veškerý svůj volný čas. Ráno a večer dostávají kvalitní směs pro zakrslé králíčky. Denně jim měním vodu a přidávám seno. Jinak je nutné pravidelně králíčky česat, stříhat jim drápky a každého půl roku je nechat naočkovat. V budoucnu bych ráda přispěla k ustálení teddy plemene a jeho uznání. Chci se naplno věnovat chovu teddy krátkouchých i teddy beránků. Všechny mé králíčky najdete na internetových stránkách www.r-s.wz.cz Vaše dotazy zodpovím a rady ráda poskytnu na emailu Lea22@seznam.cz

Kontakt

Český svaz chovatelů, Klub chovatelů králíků Teddy a zakrslých Teddy beránků pobočný spolek

chstynaja@seznam.cz

Sídlo:
Maškova 1646/3,
182 00 Praha 8 - Kobylisy

Korespondenční adresa:
Aneta Glaubaufová
Klub chovatelů ZTd a ZBTd
Ostravská 3062,
272 01 Kladno

IČ: 72055910

transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001158992

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode