Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

1. Pacovská výstava teddy králíků 11. 6. 2011

Tato výstava proběhla společně s II. Pacovskou výstavou mladých chovatelů, kterou již tradičně pořála ZO ČSCH Pacov - Pelhřimovsko. Výstavu králíků doplňovala možnost jízdy na koni, králičí hop a další, velmi zajímavé činnosti. Hlavním garantem výstavy byla paní Jana Hájková. Tuto akci zaštítil Klub chovatelů králíků teddy a teddy beránků - poskytl ceny pro vítěze - poháry, kokardy a další potřebné dle dohody s pořadatelkou výstavy, paní Hájkovou. Sponzorem výstavy byl internetový obchod (nejen) pro teddy králíčky, www.1teddy , který poskytl krmení pro vítěze značky Ovator.

Posuzovatel: př. Jindřich Šíp

Vystavovatelé: E. Piskačová, V. Kaplanová, B. Trojanová, D. Caňkářová, R. Sovová, S. Eretová, K. Hájková.

Nejlepší samec výstavy: Monty z Výsluní, chovatel E. Piskačová

Nejlepší samice výstavy: Samatha z Owlery, chovatel R. Sovová

Nejlepší teddy beran výstavy: Tatu z Owlery, chovatel R. Sovová

 

Výstava Pacov 2011 a účast Teddy z Owlery

   Výstava Pacov 2011 a účast Teddy z Owlery - uveřejněno se soulasem Romany Sovové
V sobotu dne 11.6.2011 se konala v areálu chovatelů základní organizace v Pacově I. Pacovská výstava teddy králíčků, která byla přidružena k II. Výstavě mladých chovatelů.
Z Břeclavi je to do Pacova zhruba 200 kilometrů a jelikož bylo potřeba ještě před odjezdem obstarat veškeré zvířectvo (pejsky, kočičku, morčátka i králíčky) vstávalo se opravdu brzo. Nakonec naše výprava vyrazila již v pět hodin ráno směr dálnice D1. Cesta byla klidná, provoz malý, takže se nám jelo dobře. Na místo jsme dorazili něco málo po sedmé hodině ranní (jako první „teddíčkáři“). Chvilinku sice trvalo, než se pořadatelé shodli, kam máme králíčky umístit, ale to nám tak moc nevadilo. Na výstavu jsme přihlásili 7 králíčků (3 teddíky, 1 teddy berana, 3 berany s teddy genem): Glorii z Owlery, Samanthu z Owlery, Chlupáčka z Owlery, Tatu z Owlery a sourozence Domino, Diu, Doriana Graye z Owlery (všechno vlastní odchov).
Výstavy se zúčastnilo asi 7 chovatelů a vystaveno bylo zhruba 30 králíčků (z toho 4 berani – teddy i s teddy genem). Úroveň vystavovaných zvířat byla vysoká, o čemž vypovídá i to, že téměř všichni byli oceněni body 93 a výše. Bylo zde uděleno velké množství kartiček čekatele šampióna. Pan Šíp si předvedené králíčky pochvaloval, což si myslím, muselo potěšit každého vystavovatele. Byly uděleny 3 čestné ceny v kategoriích: nejlepší teddy samec, nejlepší teddy samice, nejlepší teddy beran. Čestné ceny byly uděleny jedincům s nejvyšším počtem bodů. V kategorii teddy samec vyhrál krásný bílý modrooký Monty z Výsluní majitelky Evy Piskačové (Chs Teddy z Litomyšle), který obdržel jako jediný z vystavovaných úctyhodných 95,5 bodu. Kategorii teddy beran vyhrála samice Tatu z Owlery (chovatel i majitel: Romana Sovová), která zaujala standardní ruskou kresbou a celkovým dobrým typem. Získala krásných 95 bodů. Byla jediným vystaveným teddy beranem, ale přesto sklidila velký obdiv z pohledu ohlédnutí se za doposud vystavovanými teddy berany na předešlých výstavách. Na výstavě byli předvedeni ještě 3 berani s teddy genem (sourozenci) – hodnoceni 94,5b., 93,5b., 93b. (všichni z chs Teddy z Owlery). Největší „souboj“ byl sveden v kategorii teddy samice, kde shodný počet bodů 94,5 získaly hned tři samice – Kája z chs Kájini Teddíci, Celline z Kraje snů (vystavovatel Veronika Kaplanová) a Samantha z Owlery (vystavovatelka Romana Sovová). Tyto samice byly postaveny vedle sebe a byly porovnávány. Jako první ze „souboje“ byla vyřazena japanovitá Kája (kvůli větším rozměrům, zejména delším ouškům). Do úplného „finále“ se tak dostaly dvě černé samice Celline a Samantha. Obě měly skoro stejné parametry, byly podobného typu, dobré srsti. Pan Šíp se opravdu „zapotil“, sám uznal, že samice jsou téměř stejné a že si stejné body zaslouží. Nakonec ale rozhodla barva – Samantha z Owlery byla laicky řečeno „černější“. Celline svým zbarvením připomínala černou angoru (černou měla jen krátkou srst na packách, čumáčku, dlouhý chlup byl ale spíše zbarven do modrošeda).
Celkově se mi výstava líbila, hodnotím ji kladně (i přes některé negativní osobní postřehy co se týká povahy lidí – ty si ovšem nechám pro sebe :-)). Krásným příkladem, jací nadšenci chovatelé jsou, je pár vystavovatelů z Karlových Varů, kteří se svými dvěma králíčky (teddy samičkou a samečkem s teddy genem) jeli přes půl republiky (ostatně ani my jsme to neměli nijak blízko), aby králíčky ukázali a získali cenné rady. Jsem ráda, že dostali krásné bodové hodnocení a kartičky čekatele šampiona.
Závěrem chci poděkovat organizátorům, sponzorům i posuzovateli p. Šípovi za krásnou výstavu, cenné rady, hezké ceny a příjemnou atmosféru. I přes počáteční drobné problémy dopadlo nakonec vše na výbornou.
 

Výsledky

 

- - - - - - -

Hodnocení výstavy očima Evy Piskačové, uveřejněno s jejím souhlasem

Dne 11.6.2011 jsem se zúčastnila 1.výstavy zakrslých králíčků v Pacově. Na výstavu jsem se velmi těšila, protože v tomto kraji ještě žádná výstava nebyla a zajímalo mě s kým se tam z našeho celorepublikového králičího klubu setkám. Zarazilo mě, že jako vystavovatel jsem neobdržela žádné propozice a nikde uvedené ani nebyli, tak jsem paní Hájkové, která celou výstavu organizovala a zaštiťovala napsala mail, odpověď jsem neobdržela. Teprve v pátek večer když jsem si zavolala, jsem se dozvěděla, že oficiálně je výstava od 8 hod, ale když přijedu déle, nevadí. Trošku mě to zarazilo, ale budiž. P. Šmrhová mě požádala, abych tam byla jako vyslanec za náš klub, takže jsem to vzala velmi svědomitě a přivstala si ještě o něco dříve jen abych tam byla včas. Přeci jen je to ode mě 140km. Dorazila jsem na místo v 8 hodin a pan Šíp o půl deváte. Na malém dvorečku bylo pár neoznačených klecí, ale nějak jsme se s ostatními vystavovateli zorganizovali. Samozřejmě jsme se sháněli po p. Hájkové, ale ta přítomná nebyla a členové jejich ZO organizace neměli o naší teddíkovské výstavě přehled. Když už se blížila devátá hodina, začala jsem být nervózní, volala jsem p. Hájkové a její odpověď mě opravdu omráčila. Byla doma a nakládala koně, máme prý všechno připravené v budově jejich svazu a máme začít. Došla jsem tedy pro připravené věci, čímž byly pouze vytištěné oceňovací lístky a kartičky čekatele na šampiona. Dala jsem se do vyplňování hlaviček oceňovacích lístků a pan Šíp donesl stůl a židli. Dali jsme se do práce podle připraveného katalogu.Teddíků bylo přihlášených 22 a 6 lvíčků a beránků + miminka na prodej. P. Hájková měla přihlášené 3 králíčky, které jsme pro neúčast vyřadili. Asi o půl jedenácté jsme měli hotovo, k našemu hloučku se připojila neznámá paní, tak sem se zeptala jestli náhodou není p. Hájková a náhodou byla. Po posouzení jejích králíčků se jí p. Šíp ptal jaké má ceny a jaké kategorie má vyhlásit. Po váhání jí navrhl variantu a tak šla p. Hájková pro poháry a kokardy. Mezitím se p. Šíp ještě rozmýšlel o nej samici. Trvalo to poměrně dlouho, tak jsem se za p.Hájkovou šla podívat,  jestli nepotřebuje s něčím pomoci, když jsem zjistila, že teprve vystřihuje logo klubu na kokardy, opět jsem oněměla úžasem a šla raději ven. Nastalo vyhlášení výsledků od p. Šípa a předání cen. Na výstavu se dostavila velmi kvalitní zvířata a většina jich obdržela kartičku čekatele na šampiona.

A ještě pár slov k návštěvnosti - p. Hájková mi v pátek do telefonu říkala, že propagace této výstavy je veliká a spousta lidí jí volala kvůli koupi teddíka. Když budu velmi optimistická, tak přišlo kolem 20 návštěvníků.

 Chci tímto poděkovat všem vystavovatelům, že se dostavili na Pacovskou výstavu, jejich jména uvedu níže + výsledky výstavy.

Ráda bych touto cestou strašně moc poděkovala p. Šípovi, protože věřím, že spousta posuzovatelů by bez organizátora výstavy a bez jeho připravenosti určitě neposuzovala. Děkuji mu za jeho velkou trpělivost a hezké dopoledne co jsme společně strávili. Sama za sebe chci říct, že vůbec nechápu proč někdo organizuje výstavu, když na její organizaci nemá a hodí svoje povinnosti na lidi, které vůbec nezná. O pomoc nás nikdo nepožádal a ani za ní nepoděkoval. Už vím, že do Pacova v životě nepojedu a velmi mě tato událost mrzí.

. . . . . . . . .

Děkujeme za možnost uveřejnit postřehy z výstavy chovatelek Romany Sovové a Evy Piskačové, i za cennou otevřenost. Bohužel vždy se mohou vyskytnout nečekané nedostatky a ne každá výstava naplní očekávání všech účastníků. Určitě to pro všechny zúčastněné i pro klub bude cennou zkušeností a poučením. Chtěla bych na tomto místě poděkovat paní Hájkové a sestře paní Hájkové, která pomáhala v organizaci výstavy. Velmi důležitá je vysoká kvalita předvedených zvířat z čehož je vidět, že chov jde velmi kupředu a ubírá se správným směrem. Rovněž bych velmi ocenila ochotu chovatelů cestovat nemalé vzdálenosti, výše bylo zmíněno 140, ale i 200 km!!!, aby mohli představit svoje králíčky na výstavě a vyslechnout si cenné rady posuzovatele. Jménem klubu velmi děkuji vystavovatelům, členům i nečlenům našeho chovatelského klubu za jejich účast, gratulujeme k vynikajícím výsledkům a těšíme se na účast a na přátelské setkání na dalších klubových výstavách!!!!

Iva Šmrhová

 


 
Nejlepší teddy samec – Monty z Výsluní vystavovatelky Evy Piskačové (Chs Teddy z Litomyšle)

Nejlepší teddy samice – Samantha z Owlery vystavovatelky Romany Sovové (Chs Teddy z Owlery)

Nejlepší teddy beran – Tatu z Owlery vystavovatelky Romany Sovové (Chs Teddy z Owlery)

Výsledky Teddy z Owlery:


 
Všichni naši králíčky získali kartičku čekatele šampióna a vyhráli jsme dvě ze tří kategorií (dva králíčci dostali čestnou cenu).

Zakrslý teddy samec
= Chlupáček z Owlery – 93,5b., kartička čekatele šampióna

Zakrslý teddy samice
= Gloria z Owlery – 93,5b., kartička čekatele šampióna
= Samantha z Owlery – 94,5b., nejlepší teddy samice, čestná cena, kartička čekatele šampióna

Zakrslý teddy beran
= Tatu z Owlery – 95b., nejlepší teddy beran, čestná cena, kartička čekatele šampióna

Zakrslý beran s teddy genem
= Dorian Gray z Owlery – 94,5b., kartička čekatele šampióna, obdržel kokardu za dobrý výsledek
= Dia z Owlery – 93,5b., kartička čekatele šampióna
= Domino z Owlery – 93b., kartička čekatele šampióna




© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode