Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

Lysá nad Labem Zemědělec 8.-11.10.09

 

Expozice Zakrslých teddy při výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem

Ve dnech 8. – 11. 10. 2009 proběhla při výstavě Zemědělec výstava králíků, kterou již tradičně uskutečnila ZO Lysá nad Labem. Představení králíků na této velké, prestižní výstavě letos poprvé doplnili i teddy králíčci. Na výstavě nechyběla ani vystavená drůbež a holubi, takže opravdu bylo na co se dívat. V rámci výstavy Zemědělec rovněž proběhla velmi zajímavá přednáška Ing. J. Zadiny na téma chov králíků, která byla velmi pěkná a podnětná.

Teddy králíčci nebyli na této výstavě posuzováni, jednalo se pouze o jejich představení veřejnosti po celou dobu trvání výstavy. Zájemcům byly k dispozici propagační materiály Klubu chovatelů králíků ZTd a ZBTd, rovněž byly k dispozici knihy o Zakrslých teddy a také kalendáře s fotografiemi teddy králíků, které byly vydány v rámci projektu Ráj teddíků (www.rajteddiku.webnode.cz)

 Ze svých jedinců jsem na výstavě představila Atíka (ZTd červený), Cácorku z Drinopolu (ZTd červený), Ramesse z Kemetu (ZTd havanovitý) a Zrzečka z Mistrovic. Společně se mnou expozici Zakrslých teddy připravovala Jana Prokešová, které velmi děkuji za zapůjčení Zakrslého teddy beránka černého a za vystavení několika ZTd bílých. Velmi děkuji rovněž Lindě Krajské Libánské, která pomohla zajistit sobotní expozici.

Poděkování rovněž patří ZO ČSCH Lysá nad Labem, především jejímu předsedovi, panu J. Grussovi a jednateli př. Matyáskovi, kteří nám dali možnost vystavit námi chované a veřejnosti dosud málo známá plemena králíků.

Iva Šmrhová

Několik fotografií z průběhu výstavy:

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode