Klub chovatelů králíků ZTd a ZBTd

Výstava Plzeň 27. - 28. 10 09

 

Expozice Zakrslých teddy při výstavě drobného zvířectva v Plzni - Doubravce.

Ve dnech 27. – 28. 10. 2009 proběhla v chovatelském areálu v Plzni Doubravce výstava králíků, drůbeže a holubů, kterou pořádala místní organizace ČSCH ZO Plzeň 4. Zástupce početné rodiny králíků letos poprvé doplnili i teddy králíčci. Protože to byla pouze ukázková expozice,teddíci nebyli na této výstavě posuzováni. Šlo hlavně o to, představit a seznámit veřejnost s tímto zajímavým novým, dosud neuznaným plemenem.

Nejvíce byli těmito našimi chlupáči uchváceny děti. Při postávání u výstavních klecí jsem jim nabídla si teddíka pohladit či pochovat, což mělo obrovský úspěch. Každý pak chtěl teddíka vyhrát v tombole, kam jsem 2 zástupce tohoto plemene věnovala.

Nejvíc mě pobavili starší manželé, kteří se na mě s údivem obrátili se slovy „Promiňte, vy tady vystavujete i kočky ??“ Já s ještě větším údivem odpověděla,že nikoli. A paní se dále ptá „A prosím Vás, co je to teda to chlupatý tam vzadu ??“ Tak jsem jim tedíky ukázala, půjčila do náručí, prý za 50 let nic podobného neviděli a rozmýšleli se nad jejich zakoupením, aby udělali radost svým vnoučatům. Hlavně kvůli jejich jedinečnosti jsem ráda, že jsem je mohla vystavit. I přesto, že jsou internetové inzertní servery plné inzerátů s teddy králíčky, v povědomí „obyčejných“ lidí nejsou a stále je více lidiček, kteří jsou při pohledu na teddyho zcela uchváceni jeho vzhledem.

Ale tato laická veřejnost po výstavách příliž nechodí,takže je naplánovaná další ukázková expozice zakrslých teddy, a to ve dnech 23. - 24. 4.2010 při Pouťové výstavě u sv.Jiří. Tímto jste srdečně všichni zváni! 

Na výstavě byla kromě cca 90králíků hojně zastoupena i vystavená drůbež a holubi, takže opravdu bylo na co se dívat.

Ze své chovné stanice CONEJO jsem na výstavě představila Dulinku (ZTd černá, bílý nos, chovatel Lenka Hornová z Kemetu), Deynu Conejo(žlutá, tmavý nos, bílá špička nosu), Hopynku Conejo (bílá se žlutými znaky), Kyu z Kemetu (modročerná), Mambu Conejo (černá) a Axii Conejo(žlutá s modrou,japanovitá).

Kromě mých králíčků bylo na této výstavě zastoupeno i 6 moc pěkných teddy králíčků kamarádky Blanky Bočkové, CHS TEDDY GOLD. Tímto jí samozřejmě děkuji, jinak bych byla jako chovatelka tedíků zastoupena sama.

Poděkování rovněž patří ZO Plzeň 4 v čele s hlavním organizátorem výstavy, př. Vaškem Eliášem za to, že nám dali možnost vystavit námi chované a veřejnosti dosud téměř neznámé, neuznané plemeno zakrslý teddy a rovněž dlouholetému chovateli a posuzovateli panu Stanislavu Maxovi za pořízení pěkných fotografií.

Jana Zýmová, CHS Conejo

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode